Detajet e pyetjes
Perse nuk kujtohet askush per ndertimin e korsive per bicikleta si ne cdo qytet evropian?
01.13.2015 : 01:42:32 PM | TRANSPORTI | Briken
4
451
shk
3
prgj

Trafiku i renduar ne Tirane kerkon nje tjeter filozofi per levizjen e njerezve. Ecja me makine pervecse eshte e kushtueshme, ndotese eshte dhe kaq stresuese per cilido qe e provon sidomos ne Kryeqytetin shqiptar, Tirana.

Qytetet tona jane te vogla (duke perfshire Tiranen) dhe jane shume te aksesueshme nga bicikletat. Qeverisjet vendore por dhe ajo qendrore duhet te hartojne nje plan kombetar per kete arsye me politika shtrengimi dhe nxitese per perqasje ndryshe dhe paqesore me ambientin dhe komunitetin.


Shto përgjigje
Ju lutem ose Regjistrohu në qoftë se ju doni të shtoni një përgjigje.
Përgjigjet e shtuara
01.13.2015 : 05:57:51 PM
1

Kur qafderrat me makina te korruptojne pushtetaret po me makina, asgje nuk do ndodhe ne te miren tone. Ketu makina eshte simbol pushteti ne cdo forme te tij. Duhet te bejme nje referendum edhe per kete gje sa me shpejt! Pse nuk fillojme t embledhim firmat????01.24.2015 : 11:30:37 PM
1

Urgjenitsht, pista per bicikleta dhe subvencionim nga shteti qe te blihen lire. E ardhmja nuk eshte makina por bicikleta dhe nje zhvillim ekosostenibel. Boll me kete mani te shqiptareve per makina si amerikanet ne vitet 193001.26.2015 : 03:00:45 PM
0

KETE GJE DUHET TA KERKOJNE TE RINJTE. VERTET MENDONI SE KETE GJE DO E BEJNE PLEQTE NE PUSHTET??? QAFDERRAT JAPIN JETEN PER MAKINAT, VJEDHIN DHE ILACET E SPITALIT VETEM TE BLEJNE MAKINEN E FUNDIT. KENI PARE NDONJE MINISTER JO ME BICIKLET POR ME NJE GOLF 4 PSH???