Detajet e pyetjes
Duhen mbyllur apo jo shkollat private?
01.19.2015 : 03:15:14 PM | ARSIMI | Indrit
6
557
shk
7
prgj

Cfare do ndodhe me fabrikat e sdiplomave  ne Shqiperi. Nuk me rezulton se reformckat e RamMetit po permiresojne gjendjen katastrofike te arsimit shqiptar?


Shto përgjigje
Ju lutem ose Regjistrohu në qoftë se ju doni të shtoni një përgjigje.
Përgjigjet e shtuara
01.19.2015 : 09:48:57 PM
3

Nuk janë universitetet private ata që kanë sjelle situatën mjerane të sistemit arsimor fakti që ekzistojnë me të njejta degë dmth se diçka nuk shkon në universitetet publike. Duhet një kontrroll efikas për gjithë universitet pavarsisht nëse janë publike apo private duhet të përmbushin  kritere të caktura dhe të kenë kontrrolle të vazhdueshme për të siguruar cilësi .

OFF akreditimit të fakulteteve që mbështeten nga PD apo PS

ON cilësisë së universiteteve01.22.2015 : 05:26:14 PM
2

Nese ke mbaruar jashte shtetit Diploma mund te mos vleje (te kane frike), nese ke mbaruar tek Kristali/Vitrinat je shume i pershtatshem (sepse je niveli i tyre).01.24.2015 : 01:07:38 PM
1

Pushtetaret e tranzicionit, e kane kuptuar qe rruga me e mire per te SUNDUAR, eshte ti vesh kunder njeri tjetrit  shqiptaret. Pronaret me ishpronaret, vendalinjte me te ardhurit, ata qe mund te paguajne dritat me ata qe nuk mundin, studentet e privatit me ate te publikut, etj etj. Pyetja e duhur, eshte perse u likujdua shkolla shqiptare, Si private apo publike, Universitetet shqiptare renditen njesoj me ato te Etiopise. Kjo eshte tradhetia kombetare qe as turku dhe as greku apo serbi nuk e arriti dot. shkaterrrimi i intelktualeve dhe arsimit. Ky eshte problemi. Ketij pushteti nuk i duhen njerezit e afte sepse ata jane kritike. ZGJOHEMI, problemi nuk zgjidh problemin! POPULLI MBRET!01.24.2015 : 10:52:08 PM
1

Jo duhet mbyllur qeveria private e rames. Ketu nuk funksionon publikja prandaj nuk funksionon as privatja. Duhet te nisimi punen nga publikja, mos te kapim veshin seprapthi. Cdo aktivitet privat ne nje shtet serioz kryhet ne perputhje me interesin publik duke mos thyer ligjet dhe parimet e shtetit te se drejtes.01.26.2015 : 02:55:48 PM
0

Problemi si tek privati dhe tek publiku eshte SHTETI. Shteti duhet te ruaje cilesine e arsimit ne te dyja format. Nese pushetaret tane preferojne tufat me leke ne vend qe te merren me te miren publike, atehere faji eshte i ketij shteti dhe kesaj rrace pushtetaresh01.31.2015 : 10:30:24 AM
0

Per ato universitetet qe u mbyllen u be shum mir sepse keto universitete ishin bere si fabrik diplomash kundrejte nje pagese nje person injorant merrte diplomen dhe drejtonte nje institucion perkates 02.01.2015 : 12:42:28 PM
0

Nuk ka shkolla publike ne kete vend! Gjithcka eshte prone e disave, me letra apo pa letra te gjithe vjedhin dhe shperndajne tituj, diploma apo triploma pa fund!!!!!