Detajet e pyetjes
Duhen hapur dosjet e komunizmit?
01.26.2015 : 02:50:30 PM | DREJTËSIA | Tina
2
589
shk
5
prgj

Pse jemi i vetmi vend qe nuk dime se kush persekutonte shqiptaret? Njesoj si dosjet e komunizmit dhe dosjet e korrupsionit mbeten te mbyllura per shqiptaret! DERI KUR?


Shto përgjigje
Ju lutem ose Regjistrohu në qoftë se ju doni të shtoni një përgjigje.
Përgjigjet e shtuara
01.26.2015 : 06:09:10 PM
2

Dosjet mund te hapen vetem kur kjo klas politike te zhduket fare, pa infektuar brezin e ri, pasi kjo klase po mban kete vend ne balte dhe nuk po e le  te dal nga vendi ku eshte zhytyr prej 24 vitesh, dosjet dueht te ishin hapur para 23 vitesh me ardhje partise demokratike ne pushtet, pas pluralizmi, dhe sot , mund te flisnim ndryshe per shqiperin!01.26.2015 : 09:47:59 PM
-1

Dosjet duhen hapur por me kot qe hapen sepse nuk do kete asnje ndryshim ne jeten e qytetareve pasi ndryshimi ne jeten e qytetareve do vij kur te ndryshoje politike-berja ne Shqiperi, kur te ikin hajdutet, kur te ndeshkohen mashtruesit dhe gjakpiresit e ketij populli atehere do marri fryme Shqiperia...01.27.2015 : 12:16:22 AM
0

Problemi i dosjeve hapet gjithmone nga pushtetaret e tranzicinit. Nese nuk i kane hapur deri tani, ka nje motiv. Motivi eshte se ata fundosen te gjithe po te hapen dosjet. Dosjet do i hapi vetem kur te vijne njerez te rinj ne pushtet qe nuk kane frike nga e kaluara dhe mund te ndertojne te ardhmen e ketij vendi pa friken e fantazmave te atyre qe kane vrare e persekutuar per 50 plus 24 vjet.

TRANSAPARENCA NUK ESHTE OPSION, POR DETYRIM KUSHETUES!01.31.2015 : 04:16:45 PM
0

po duhen hapur per te pare se kush jane vertet personan qe kan bere krimet e diktatures se me parshme.dhe keshtu ata do te merrnin denim e caktur per krimet qe kane bere .02.06.2015 : 02:05:56 PM
0

Kur te hapen dosjet e gerdecit dhe rruges se kombit ;) Vampiret nuk heqin dore nga gjaku i popullit !!!