Detajet e pyetjes
Pse koshat e plehrave ne Shqiperi jane kaq skandal dhe kaq te rralle?
01.27.2015 : 12:27:26 AM | AMBIENTI | nertila
1
565
shk
3
prgj

Si nxit njerezit shteti per pastertine, me keta kosha qe rrallohen ditet per dite, 

Me keta kosha per tu hedhur ne kosh, asnje lokal nuk i do perpara dhe i shtyjne i shtyjne ne nje cep te lagjes qe eshte e veshtire per njerezit ti afrohen,

KUSH I FITON TENDERAT E PASTRIMIT, KENI PYETUR NDONJEHERE????


Shto përgjigje
Ju lutem ose Regjistrohu në qoftë se ju doni të shtoni një përgjigje.
Përgjigjet e shtuara
01.30.2015 : 04:01:43 PM
0

Jane skandal edhe pse dikush paguhet per mirmbajtjen e tyre.
Kosha plehrash ka shum rralle edhe pse dikush ka marr para per vendosjen e koshave dhe ato nuk egzistojne ,ne duhet te ecim me dhjetra metra per te gjetur nje kosh .
Po te kishte me shum kosha plehrash dhe po te mirmbaheshin njerzit do te ndergjegjesohen dhe nuk kan arsye qe mbeturinen ta hedhin ne toke..01.31.2015 : 02:07:54 PM
0

Nuk mund ti hedhesh fajin qytetareve, por krijo kushtet per ata qe duan ta respektojne dhe te shtohet qejfi per tiu afruar koshave dinjitoze dhe kudo!!!02.06.2015 : 01:45:37 PM
0

Nese qyteti eshte si geto, pa trotuare, rruge me gropa e pisllek kudo, balte e pluhur, pa gjelberim e parqe, sheshe sepse pushteti i korruptuar betonizoi cdo gje per 24 vite, SI MUND TI HEDHESH FAJIN QYTETARIT PER MOSMBAJTJEN E PASTERTISE! Po si mund te flasesh per pasterti ne kete kafsheri qe kata ndertuan perqark nesh!

Ata qe i hedhin fajin qytetareve bejne me dashje apo pa dashje lojen e pushtetareve vemje!

Pse shqiptaret jashte, behen qytetare shembullore? Nga frika?? JO, shumica e shqiptareve duan drejtesine, sigurine e pastertine, por pushtetaret tane na privuan nga te gjitha keto!!!

Zgjohemi o skllever dhe thyejme prangat e propagandes se shemtuar!

Ne nuk meritojme keta pushtetare, por nje vend evropian!!!