Detajet e pyetjes
Si mund te luftohet paraja e piset?
01.28.2015 : 07:01:20 PM | EKONOMIA | redonT
1
884
shk
9
prgj

ekonnomi


Shto përgjigje
Ju lutem ose Regjistrohu në qoftë se ju doni të shtoni një përgjigje.
Përgjigjet e shtuara
01.31.2015 : 02:02:32 PM
0

ShBA dhe shumica e vendeve te zhvilluara kane kufizuar perdorimin e CASH - it psh. Gjitha pagesat mbi 5000 leke psh te ndalohen me burg te behen me leke ne dore pir me ane te bankes. Kjo zhduk thaset me leke ne qarkullim per korrupsion dhe krim!02.01.2015 : 12:05:35 PM
0

Aministi ne fillim me kusht qe te investohen ne zona strategjike (si trasporti, agroturizmi, industria ushqimore etj) pastaj NDALIM i perdorimit te CASH duke urdheruar dhe bankat mos te mbajne komison per veprime te vogla. si ne vendet e ZHVILLUARA !!!02.01.2015 : 06:08:46 PM
0

Kontroll te kushteve te jeteses dhe krahasim me ate qe deklarohet te tatimet. Psh, nuk mund te jesh dhe i papune dhe me makine super luksoze.02.02.2015 : 04:12:34 PM
0

Italianet krijuan nje super kompjuter qe kontrollon ndryshimin me ate qe ti shpenzon dhe ate qe deklaron si fitim! Mendoni se cdo u ndodhte pushtetareve shqiptare me rolex ne dore ;)

 02.06.2015 : 01:59:52 PM
0

Kontrollo leket e drogaxhinjve, nese nuk arrijne dot ti justifikojne, konfiskoji! Ligji eshte! Tani na duhet dhe nje Prokurori ;)

 02.06.2015 : 02:18:34 PM
0

Duke futur ne burg pushtetaret e piset, qe cdo vit vjedhin dhe i cojne parate e shqiptareve jashte02.10.2015 : 02:28:12 PM
0

Problemi me i madh eshte se nuk ka para jo se ajo eshte e piset11.08.2015 : 06:23:52 PM
0

Ka shume rruge. Njera eshte nje ligj qe c'do person i republikes duhet te justifikoje nje shume mbi nje fare pragu, jo vetem politikanet te cilet qarkullojne parate permes te aferve te tyre. Psh, vjehrri Lul Bashes duhej te jepte llogari per fondet e siguruar per ndertimin e pallatit luksoz ne Ujin e Ftohte, Vlore. Apo djali Fullanit me stil-jeten e tij prej miliarderi. Per ata gjykates qe deklarojne shuma te medha si 'dhurate' duhet nje takse dhurate e stilit anglez, te pakten 50% taks. Ka metoda te tjera, por kujt i intereson lufta dhe sekuestrimi parase se piste? Sigurisht jo politikaneve tane.05.23.2016 : 11:22:38 AM
0

Elita financiare dhe rendi i ri boteror ka nevoje per parate e pista dhe bankat offshore. Eshte ura e kalimit drejt zhdukjes se shteteve dhe demokracive